E škole

Uspješan mjesec za naše učenike sportaše
Autor: Tina Cvijanović, 29. 9. 2023.

Rujan je uvijek uzbudljiv mjesec jer se naši učenici vraćaju u školske klupe. No, za naše učenike sportaše ovo je bio, ne samo uzbudljiv, već i bogat sportski mjesec.
Uz tradicionalno uspješne rukometašice i nogometaše, ovaj mjesec obilježili su naši učenici s iznimno zapaženim rezultatima u drugim sportovima pa krenimo redom.

Od 15. do 17. rujna 2023. održalo se Državno prvenstvo u kajaku i kanuu na mirnim vodama na kojem je nastupio naš učenik Petar Šunjić. Petar je već brojnoj kolekciji medalja pridodao i 6 zlata u konkurenciji mlađih juniora i 3 brončane medalje u konkurenciji juniora u različitim disciplinama. Petar Šunjić inače je član KKK Marsonia iz Slavonskog Broda te učenik 2. razreda elektromehaničara naše škole.
Osim Petra, u devetom mjesecu aktivni su bili naši učenici koji se natječu u obaranju ruke. Pločani Roko Hadžiosmanović i Karlo Rustan, učenici četvrtog razreda tehničara za računalstvo i Emanuel Lovrić, učenik prvoga razreda hotelijersko turističkog tehničar te bivši učenik Marko Dropulić sudjelovali su 24. rujna na natjecanju „Judgment Day“, održanom u Budimpešti. Nastupali su u četiri različite kategorije – Roko Hadžiosmanović (kategorija juniora do 75kg) osvojio je 7. mjesto na desnoj ruci, a u obaranju lijeve ruke osvojio je 12. mjesto. Karlo Rustan ( kategorija do 90kg) osvojio je čak dvije medalje, srebro za lijevu ruku i broncu za desnu. Emanuel Lovrić (kategorija do 65 kg) osvojio je peto mjesto u obaranju lijeve ruke i 4. za desnu. Marko Dropulić (kategorija do 95 kg) sudjelovao je u obaranju desne ruke i osvojio je 4. mjesto. Svi učenici su članovi kluba „Plamen“ iz Ploča.
Sportski uspjesi učenika naše škole posebno nas vesele i uvijek ćemo to rado isticati. Ovim putem svima im čestitamo i želimo jednako uspješnu školsku godinu.

Slike preuzete sa: Klik Ploče