O ŠKOLI

SREDNJA ŠKOLA FRA ANDRIJE KAČIĆA MIOŠIĆA U PLOČAMA

Srednja škola fra Andrije Kačića Miošića, sa sjedištem u Pločama, u Ulici Tina Ujevića 5, registrirana je kod Trgovačkog suda u Splitu, pod registarskim brojem:
Tt -96/6030-5 od 22.10.1996.

Škola ima odobrenje Ministarstva prosvjete i športa za izvođenje nastavnog plana i programa srednjeg školstva i to:

• opću gimnaziju
  • za područje rada ekonomije i trgovine i poslovne administracije, za program ekonomist
  • za područje rada ugostiteljstva i turizma za programe: hotelijersko-turistički tehničar, turističko - hotelijerski komercijalist,konobar i kuhar
  • za područje rada strojarstvo za programe: automehaničar, tokar, strojobravar, strojarski tehničar, vodoinstalater i instalater grijanja i klimatizacije
  • za područje rada pomorski riječni i lučki promet za programe: operater lučkom mehanizacijom i tehničar za logistiku i špediciju
  • za područje rada elektrotehnike za programe rada: elektroinstalater, elektromehaničar, elektrotehničar, elektroničar-mehaničar i tehničar za računalstvo

Naša vizija

Naš cilj je imati kontinuiranu tradiciju izvrsnosti u svijetu koji se brzo mijenja. Pružiti visokokvalitetno obrazovanje u sigurnom i poticajnom okruženju.

• Osigurati sigurno okruženje usmjereno na učenje za djecu svih uzrasta.
  • Kao zajednica, želimo razviti kulturu u kojoj se sva djeca osjećaju voljeno, poštovano i ohrabreno da ostvare svoj puni potencijal.
  • Želimo pomoći mladim ženama da postignu svoje ciljeve u karijeri i pozitivno utječu na svijet.
  • Želimo poticati na suradnju i uvažavanje različitosti
  • Naša je misija pružiti učenicima vještine i mentalitet koji su potrebni za uspjeh u životu.
  • Želimo razviti dobro zaokružene i promišljene učenike spremne da se nose sa sve više globaliziranim svijetom.
  • Omogućiti učenicima put za postizanje obrazovnih i osobnih ciljeva,
  • Nastaviti s oblikovanjem i rješavanjem najvećih izazova budućnosti.
  • Naša je misija sudjelovati sa učenicima u izvannastavnim aktivnostima i projketima
  • Njegujmo kritičko razmišljanje dok stvaramo znanje.
  • Naša je misija obrazovati učenike na način koji će svima biti od koristi.

Od 2008. do 2014.  naša škola je ponosno nosila status međunarodne Eko-škole. Certifikate i potvrde možete pogledati u prilogu. Više o Eko-školama pročitajte ovdje.

potvrda 2.pdf
 potvrda.pdf