Datum objave: 14. listopada 2022.
Kategorija: Projekti

Give value to nature – trening nastavnica na Greenlandu

Nastavnice Maja Bojanović i Tina Cvijanović nalaze se na Sveučilištu u Nuuku gdje odrađuju trodnevni trening u sklopu projekta Give value to nature. Tema seminara je Arktički ekosustav i antropocena na Grenlandu.

Lokalni znanstvenici su dali općeniti prikaz ekosustava na Grenlandu i načina života u antropoceni.
Ukazali su na značaj samoodrživosti za lokalne regije i upoznali nas sa opasnostima promjena ekosustava na Grenlandu.
Nastavnici su dobili uvid i u strategije poučavanja o antropoceni i promjenama u ekosustavima koje bi se trebale uvoditi i poučavati na školskoj i sveučilišnoj razini, kao i o važnosti osvješćivanja populacije o ovim promjenama i opasnostima koje donose.

Spoznaje će koristiti pri kreiranju obrazovnih materijala i provođenju scenarija učenja u razredima.
Više o projektu i partnerima pročitajte na:
valuing-nature.eu

Plovidbom do Šibenika

Učenica Ana Erak je pod budnim okom svoje mentorice, profesorice Dejane Knežić Primorac, pohvaljena na nagradnom natječaju za najbolju kratku priču KuŠinić. U ožujku 2024. godine, natječaj su raspisali Gradska knjižnica Juraj Šižgorić Šibenik, Međunarodni dječji...