Datum objave: 18. listopada 2022.
Kategorija: Projekti

Druga mobilnost u sklopu ERASMUS+ projekta SUSTAIN US održana u Grčkoj

U razdoblju od 10. do 14. listopada 2022. održana je druga aktivnost učenja i poučavanja u okviru Erasmus+ projekta SUSTAIN US, a domaćin je bila partnerska škola 1o Geniko Lykeio Kaesarianis iz Atene. Tema ove mobilnosti bila je proizvodnja hrane, s naglaskom na korištenje obnovljivih izvora
energije u poljoprivrednoj proizvodnji.

Naše učenice Lara Ćelić, Lucija Barbir, Tea Musulin, Lana Rončević i njihove mentorice Anela Barbir i Ana Vlahov predstavile su našu školu i regiju iz koje dolaze, a zajedno s partnerima iz Italije, Grčke i Španjolske radile su na istraživanju korištenja obnovljivih izvora energije. U školi je održan niz
zanimljivih predavanja i radionica kroz koje su analizirani potencijali obnovljivih izvora energije u zemljama članicama.
Tijekom mobilnosti posjetili smo dvije farme koje posluju na principima održive poljoprivredne proizvodnje, a učenici su intervjuirali poljoprivrednike i pripremali članke i istraživanja koja će biti dio priručnika o održivim načinima poljoprivredne proizvodnje.
Tijekom kulturološkog dijela posjeta posjetili smo fascinantnu Akropolu, primorski gradić Lautraki, Korintski kanal te brojne atenske znamenitosti, a učenici su imali priliku naučiti i tradicionalne grčke plesove.
Iduća mobilnost održat će se u veljači u Rovigu u Italiji na temu marketinga u proizvodnji hrane, a naša škola u svibnju iduće godine bit će domaćin posljednjoj mobilnosti na kojoj će se predstaviti glavni rezultati projekta, priručnik o održivoj poljoprivrednoj proizvodnji i knjiga održivih recepata.

Plovidbom do Šibenika

Učenica Ana Erak je pod budnim okom svoje mentorice, profesorice Dejane Knežić Primorac, pohvaljena na nagradnom natječaju za najbolju kratku priču KuŠinić. U ožujku 2024. godine, natječaj su raspisali Gradska knjižnica Juraj Šižgorić Šibenik, Međunarodni dječji...