Datum objave: 7. veljače 2023.
Kategorija: Projekti

Dan sigurnijeg Interneta

U sklopu Dana sigurnijeg Interenta 2023.  odradili smo radionicu za učenike srednjih škola: Online seksualno uznemiravnja – Samo šala?

Cilj aktivnosti je istaknuti važnost reagiranja na nasilje.
Radionica je bila koncipirana kao grupna aktivnost.
Učenici su prepoznavali primjere nasilja, elektroničkog nasilja i online seksualnog uznemiravanja te kako se nositi sa neugodinim iskustvima sebe i drugih.
Za kraj su izrađivali  i dijelili mentalne mape na temu online seksualnog uznemiravanja.
Radionica je održana u sklopu nastave Računalstva u 2. razredima hotelijersko-turističkih tehničara.

Plovidbom do Šibenika

Učenica Ana Erak je pod budnim okom svoje mentorice, profesorice Dejane Knežić Primorac, pohvaljena na nagradnom natječaju za najbolju kratku priču KuŠinić. U ožujku 2024. godine, natječaj su raspisali Gradska knjižnica Juraj Šižgorić Šibenik, Međunarodni dječji...