Datum objave: 14. rujna 2023.
Kategorija: Vijesti

Zelena tabla- Male bare

Čestitamo svim učenicima, roditeljima i građanima grada Ploča 32. obljetnicu akcije Zelena tabla- Male bare!

U povodu 32. obljetnice vojno-redarstvene akcije „Zelena tabla – Male bare“ učenici naše škole su nizom aktivnosti pod vodstvom nastavnika povijesti Andrije Pećara obilježili ovaj važan dan.

U sklopu obilježavanja pisali su prigodne pjesme i sastave, crtali crteže i prikupljali fotografije na temu „Neretvani u Domovinskom ratu“ i „Domovina u srcu“.
U suradnji s gradom Ploče i Osnovnom školom „Vladimir Nazor“ organiziran je posjet najvažnijim lokacijama u Baćini gdje se odigrala sama akcija. Terenska nastava je organizirana u cilju da mlađe generacije dobiju više saznanja o važnim povijesnim zbivanjima i ulozi Ploča i pločanskih branitelja u Domovinskom ratu.

Plovidbom do Šibenika

Učenica Ana Erak je pod budnim okom svoje mentorice, profesorice Dejane Knežić Primorac, pohvaljena na nagradnom natječaju za najbolju kratku priču KuŠinić. U ožujku 2024. godine, natječaj su raspisali Gradska knjižnica Juraj Šižgorić Šibenik, Međunarodni dječji...