Pametna održiva škola za vještine za život

Našoj je školi odobren Erasmus+ projekt „Pametna održiva škola za vještine za život“ (broj projekta 2023-1-HR01-KA122-SCH-000149623), u vrijednost od 30.010,00 €. Projekt će omogućiti da ukupno 20 učenika opće gimnazije i 6 nastavnika sudjeluju na mobilnostima u partnerskim školama u Španjolskoj, Sjevernoj Makedoniji i Grčkoj, te 3 nastavnika općih predmeta na strukturiranim tečajevima u Seville, u Španjolskoj. Zajedno s učenicima iz partnerskih škola, naši će učenici učiti o poduzetništvu i iskorištavanju lokalnih resursa, o kompostiranju i uređenju vrta te zelenih površina u školi, o zelenim tehnologijama i izrađivati aplikacije za uređaje za pametnu školi i vrt. Na tečajevima nastavnici će se usavršavati na teme dizajn razmišljanje, kreativni i kritički um, te zelena budućnost i održivi razvoj.

Skills

13. veljače 2024.