DABAR 2021
Autor: Tina Cvijanović, 23. 11. 2021.

I ove godine sudjelovali smo na Međunarodnom natjecanju iz informatike i računalnog razmišljanja – Dabar koje je održano 8. – 12. studenoga 2021. na CARNET-ovom sustavu MOOC.
Prvo natjecanje održano je 2016. godine i s ponosom možemo izvijestiti da smo od prve godine sudionici.

Na ovogodišnje natjecanje prijavilo se 679 škola.
Našu školu je predstavljalo 42 učenika,  od 1. do 4. razreda, svih usmjerenja. Natjecanje smo proveli na daljinu. Učenici su rješavali zadatke iz svog doma jer smo provodili C model održavanja nastave.
Zapažene rezultate ostvarili su Ivan Herceg, Martino Medak, Dario Gašpar, Leo Ružičanin (4e), Marko Barbir, Mate Bilić (3d),  Mara Šimović (2c) i Lucija Šutić (1d).

Imamo i ove godine zlatnu diplomu! Učenik Andrej Pavlović (4e, mentorica Anita Medvidović-Vrnoga) ) ušao je u 10% najboljih rezultata na razini države. Bravo!

Organizator natjecanja za Hrvatsku je udruga “Suradnici u učenju”. Podršku natjecanju i ove godine daju Hrvatski savez informatičara, Visoko učilište Algebra, CARNET i Ministarstvo znanosti i obrazovanja.
Natjecanje je besplatno za učenike i škole, a škole se moraju pridržavati Pravilnika natjecanja i Etičkog kodeksa natjecanja Dabar.

Natjecanje su za našu školu organizirale i provele nastavnice Anita Medvidović-Vrnoga i Tina Cvijanović.

Zahvaljujemo svim učenicima na sudjelovanju i čestitamo im na uspjehu. Pozivamo sve da nam se sljedeće godine priključe u još većem broju.