Objava okvirnog broja slobodnih mjesta za jesenski upisni rok

Obrazovni programi
Slobodna mjesta
Opća gimnazija 4
Hotelijersko-turistički tehničari 16
Tehničari za računalstvo 10
Elektroničari – mehaničari 1
Kuhari 7
Pomoćni kuhari i slastičari 5

Započela provedba novog preventivnog programa!

Program TKO ZAPRAVO POBJEĐUJE? prvi je hrvatski evaluirani program opće prevencije kockanja mladih, utemeljen na znanstvenim činjenicama i rezultatima inozemnih i domaćih istraživanja. Program je razvijen u okviru projekta KOCKANJE MLADIH U HRVATSKOJ koji se od 2010. godine provodi na Edukacijsko-rehabilitacijskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu.

Projekt se provodi uz financijsku i organizacijsku podršku Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, Agencije za odgoj i obrazovanje Republike Hrvatske i Hrvatske Lutrije, d.o.o.

Naša se škola uključila u provedbu programa u školskoj godini 2023./24. pod vodstvom školskog psihologa Ivana Karamatića, licenciranog za provedbu programa.  Program će se provoditi u dva razreda u razdoblju od listopada do prosinca 2023. godine, a zatim se nastavlja provoditi u odabranim razredima.

OPĆI CILJ PROGRAMA

Prevencija kockanja mladih adolescentske dobi te razvoj prikladnog odnosa prema igrama na sreću, kao i osobno odgovornog ponašanja u ovom području.

SPECIFIČNI CILJEVI PROGRAMA

Obuhvaćaju širi spektar promjena koje doprinose specifično prevenciji kockanja, ali i prevenciji drugih oblika rizičnog ponašanja. To su:

· poboljšano znanje o obilježjima igara na sreću i psihosocijalnim posljedicama kockanja,

· poboljšana statistička znanja o šansama i vjerojatnostima,

· smanjene kognitivne distorzije povezane s kockanjem,

· unaprijeđene vještine rješavanja problema i donošenja odluka,

· unaprijeđene vještine odolijevanja vršnjačkom pritisku,

· osnažen osjećaj generalne samoučinkovitosti.

O PROGRAMU

Kakva je struktura programa?

· 1 informativno -motivacijska radionica s učenicima

· 8 radionica/tematskih cjelina s učenicima

· 1 predavanje za roditelje učenika uključenih u program

· 1 predavanje za nastavnike škole u kojoj se provodi program