Objava okvirnog broja slobodnih mjesta za jesenski upisni rok

Obrazovni programi
Slobodna mjesta
Opća gimnazija 4
Hotelijersko-turistički tehničari 16
Tehničari za računalstvo 10
Elektroničari – mehaničari 1
Kuhari 7
Pomoćni kuhari i slastičari 5

Učenici sudjeluju na simuliranoj sjednici Hrvatskog sabora

Učenici naše škole Petra Andrijašević, Matija Glučina, Nikol Parmać i Lucija Ćelić u ponedjeljak, 29. travnja 2024. sudjelovali su na simuliranoj sjednici Sabora.

Osim njih, na sjednici je sudjelovala 151 učenica i učenik zastupnik i 2 učenice u ulozi tajnice i zamjenice tajnice, baš kao i u pravom Saboru. Ukupno je bilo zastupljeno 49 srednjih škola iz cijele Hrvatske, a mentor našim učenicima bio je prof. Ante Ćopo.

Učenici su simulirajući rad zastupnika u Hrvatskom saboru usvojili znanja o zakonodavnoj proceduri i načinu donošenja zakona. Na dnevnom redu 11. po redu simulirane sjednice Sabora raspravljalo se o Zakonu o sustavu civilne zaštite. Naši učenici istaknuli su se u raspravi u ime klubova zastupnika kojima su pripadali. Ovo je bila odlična prilika za primjenu teoretskog znanja u praksi, a možda će upravo netko od njih jednoga dana zamijeniti školske klupe saborskima.

Plovidbom do Šibenika

Učenica Ana Erak je pod budnim okom svoje mentorice, profesorice Dejane Knežić Primorac, pohvaljena na nagradnom natječaju za najbolju kratku priču KuŠinić. U ožujku 2024. godine, natječaj su raspisali Gradska knjižnica Juraj Šižgorić Šibenik, Međunarodni dječji...