O ŠKOLI

Osrednji učitelj govori. Dobar učitelj objašnjava. Superiorniji učitelj demonstrira. Izvrstan učitelj inspirira.

William Arthur Ward

Srednja škola u Pločama nosi ime fra Andrije Kačića Miošića i ponosno stoji na obali najmlađeg hrvatskoga grada, tamo gdje Neretva ljubi more. Postoji od 1953., obrazuje, odgaja i upućuje u život mlade ljude, doškoluje i prekvalificira prema potrebama.

NAŠA VIZIJA

Naš cilj je imati kontinuiranu tradiciju izvrsnosti u svijetu koji se brzo mijenja. Pružiti visokokvalitetno obrazovanje u sigurnom i poticajnom okruženju.

• Osigurati sigurno okruženje usmjereno na učenje za djecu svih uzrasta.
  • Kao zajednica, želimo razviti kulturu u kojoj se sva djeca osjećaju voljeno, poštovano i ohrabreno da ostvare svoj puni potencijal.
  • Želimo pomoći mladim ženama da postignu svoje ciljeve u karijeri i pozitivno utječu na svijet.
  • Želimo poticati na suradnju i uvažavanje različitosti
  • Naša je misija pružiti učenicima vještine i mentalitet koji su potrebni za uspjeh u životu.
  • Želimo razviti dobro zaokružene i promišljene učenike spremne da se nose sa izazovima modernog svijeta.
  • Omogućiti učenicima put za postizanje obrazovnih i osobnih ciljeva,
  • Nastaviti s oblikovanjem i rješavanjem najvećih izazova budućnosti.
  • Naša je misija sudjelovati sa učenicima u izvannastavnim aktivnostima i projketima
  • Njegovati  kritičko razmišljanje dok stvaramo znanje.
  • Obrazovati učenike na način koji će svima biti od koristi.