Datum objave: 28. ožujka 2023.
Kategorija: Vijesti

Prevencija

U ponedjeljak, 27. ožujka 2023. u prostorijama Crvenog križa, Ploče održano je predavanje o prevenciji tuberkuloze čije je godišnje obilježavanje vezano uz 24. ožujka.

Vrlo slikovito i poučno predavanje doktorice Petre Rapić poslušali su učenici naše škole, 3.a razred, a u pratnji su bile pedagogica Marija Kalaba i prof. Ina Plećaš. Naglasak predavanja je bio na prevenciji bolesti, zdravim stilovima življenja i individualnim odnosima spram zdravlja o kojem trebamo voditi računa i kloniti se ponašanja koja pogoduju razvoju bolesti. Nazočni su predavanje pratili pozorno i smatramo da su informacije i savjeti koje smo čuli od dr. Petre vrlo korisni i poučni.

Plovidbom do Šibenika

Učenica Ana Erak je pod budnim okom svoje mentorice, profesorice Dejane Knežić Primorac, pohvaljena na nagradnom natječaju za najbolju kratku priču KuŠinić. U ožujku 2024. godine, natječaj su raspisali Gradska knjižnica Juraj Šižgorić Šibenik, Međunarodni dječji...