Objava okvirnog broja slobodnih mjesta za jesenski upisni rok

Obrazovni programi
Slobodna mjesta
Opća gimnazija 4
Hotelijersko-turistički tehničari 16
Tehničari za računalstvo 10
Elektroničari – mehaničari 1
Kuhari 7
Pomoćni kuhari i slastičari 5

Poziv našim učenicima opće gimnazije za sudjelovanje u Erasmus+ projektu „Pametna održiva škola za vještine za život“

Našoj je školi odobren Erasmus+ projekt „Pametna održiva škola za vještine za život“ (broj projekta 2023-1-HR01-KA122-SCH-000149623), u vrijednost od 30.010,00 €. Projekt će omogućiti da ukupno 20 učenika opće gimnazije i 6 nastavnika sudjeluju na mobilnostima u partnerskim školama u Španjolskoj, Sjevernoj Makedoniji i Grčkoj, te 3 nastavnika općih predmeta na strukturiranim tečajevima u Seville, u Španjolskoj. Zajedno s učenicima iz partnerskih škola, naši će učenici učiti o poduzetništvu i iskorištavanju lokalnih resursa, o kompostiranju i uređenju vrta te zelenih površina u školi, o zelenim tehnologijama i izrađivati aplikacije za uređaje za pametnu školi i vrt. Na tečajevima nastavnici će se usavršavati na teme dizajn razmišljanje, kreativni i kritički um, te zelena budućnost i održivi razvoj.

Ovim putem pozivamo naše učenike opće gimnazije da do kraja dana 30. listopada 2023. ispune obrazac https://forms.office.com/e/SCCmxixWBf i tako iskažu interes za sudjelovanje u projektu.

Također pozivamo i roditelje zainteresiranih učenika na zajednički roditeljski sastanak koji će se održati u četvrtak, 26. listopada 2023. godine, u 17:30 sati sa sljedećim dnevnim redom:

Dnevni red

1. Predstavljanje projekta „Pametna održiva škola za vještine za život“, broj projekta 2023-1-HR01-KA122-SCH-000149623

2. Pitanja i suglasnost roditelja

Sufinancirano sredstvima programa Europske unije Erasmus+

Ova publikacija izražava isključivo stajalište njenih autora i Komisija se ne može smatrati odgovornom prilikom uporabe informacija koje se u njoj nalaze.

Plovidbom do Šibenika

Učenica Ana Erak je pod budnim okom svoje mentorice, profesorice Dejane Knežić Primorac, pohvaljena na nagradnom natječaju za najbolju kratku priču KuŠinić. U ožujku 2024. godine, natječaj su raspisali Gradska knjižnica Juraj Šižgorić Šibenik, Međunarodni dječji...