Datum objave: 19. prosinca 2022.
Kategorija: Vijesti

Posjet naših učenika Gradu heroju!

Učenici naše škole (104 učenika) u pratnji petero nastavnika (Darija Bebić, Mirela Tokić, Marjan Nižić, Ivan Žderić i Andrija Pećar) 9. i 10. 12. 2022. u sklopu izvanučioničke nastave posjetili su Vukovar.

Cilj putovanja bio je da se učenici upoznaju s borbom za Vukovar, kako bi snažno doživjeli njezino značenje u obrani Republike Hrvatske, kako bi se upoznali s mjestima najstrašnijih srpskih zločina protiv civilnog pučanstva u Domovinskom ratu te shvatili važnost slobode, neovisnosti i poštivanja drugih.

Prvoga dana posjetili smo uz stručno vodstvo: bolnicu, vodotoranj i Muzej hrvatskih branitelja. Sudbina je htjela da baš u tom gradu , našem Vukovaru uživamo u utakmici i pobjedi naše reprezentacije na Svjetskom prvenstvu te u adventskim događanjima starog dijela grada i okićenim ulicama.

Drugoga dana posjetili smo: Memorijalni centar Domovinskog rata, Spomen dom i masovnu grobnicu na Ovčari.

Dvodnevni boravak u Vukovaru okrunili smo posjetom muzeju Vučedolske kulture.

Zahvaljujemo svima koji su nam omogućili ovaj posjet, a posebno Gradu Ploče koji je financirao prijevoz.

Plovidbom do Šibenika

Učenica Ana Erak je pod budnim okom svoje mentorice, profesorice Dejane Knežić Primorac, pohvaljena na nagradnom natječaju za najbolju kratku priču KuŠinić. U ožujku 2024. godine, natječaj su raspisali Gradska knjižnica Juraj Šižgorić Šibenik, Međunarodni dječji...