Datum objave: 14. studenoga 2022.
Kategorija: Vijesti

Posjet najvećem hrvatskom sajmu knjiga i učila – Interliberu

Još jedan Mjesec hrvatske knjige i Međunarodni mjesec školskih knjižnica uspješno privodimo kraju. Najbolji način za zaključiti ovu svečanu manifestaciju je posjet najvećem hrvatskom sajmu knjiga i učila – Interliberu

Učenici trećih i četvrtih razreda naše škole su u pratnji profesora Zorana Sršena i Andrije Pećara 11. studenoga posjetili Zagreb, a u sklopu izleta središnji događaj bio je upravo odlazak naInterliber. Učenici su se upoznali s različitim autorima, a od nekih su dobili i potpisane knjige. Upoznali su se i s izdavačkom i kulturnom aktivnosti, sudjelovali su u književnim radionicama i na okruglim stolovima. Osim Interlibera, učenici su posjetili i Muzej iluzija gdje su testirali vlastita osjetila, ali i napravili zanimljive fotografije.

Plovidbom do Šibenika

Učenica Ana Erak je pod budnim okom svoje mentorice, profesorice Dejane Knežić Primorac, pohvaljena na nagradnom natječaju za najbolju kratku priču KuŠinić. U ožujku 2024. godine, natječaj su raspisali Gradska knjižnica Juraj Šižgorić Šibenik, Međunarodni dječji...