Objava okvirnog broja slobodnih mjesta za jesenski upisni rok

Obrazovni programi
Slobodna mjesta
Opća gimnazija 4
Hotelijersko-turistički tehničari 16
Tehničari za računalstvo 10
Elektroničari – mehaničari 1
Kuhari 7
Pomoćni kuhari i slastičari 5

Međunarodna konferencija u sklopu projekta Vrednovanje prirode

Srednja škola fra Andrije Kačića Miošića organizira međunarodnu konferenciju  “Jedna Europa, različiti odnosi europskih kultura s prirodom. Usluge ekosustava i bioraznolikost pod klimatskim promjenama” u sklopu projekta Vrednovanje prirode: naučimo kako usluge ekosustava rade za nas koja će se održati dana  31. svibnja i 01. lipnja 2023. u Pločama, Tina Ujevića 1 (prostorije Sveučilišta u Dubrovniku)

Konferencija je zamišljena kao dvodnevno događanje i razmjena iskustava uz gostovanje znanstvenika i nastavnika koji će prezentirati obrazovane materijale i rezultate trogodišnjeg projekta o ovoj važnoj temi.

Drugi dio konferencije omogućit će predstavljanje aktivnosti, projekata, primjera dobre prakse i zadataka koji su provedeni  sa učenicima ili u području poslovanja, djelovanja udruga i poduzetničkih ideja na teme: odnosi ljudi i prirode, biološka raznolikost, klimatske promjene, kultura i okoliš, znanost o okolišu, usluge ekosustava, priroda i multidisciplinarno.

Razmjenom međunarodnih primjera dobrih praksi, nastojat ćemo probuditi svijest  o važnosti vrednovanja prirode i povezati  obrazovne standarde u Europi.

Detaljan opis pročitajte na:

Hrvatski: https://valuing-nature.eu/medunarodna-konferencija-vrednovanje-prirode/

Engleski: https://valuing-nature.eu/international-conference-on-teaching-innovation-one-europe-one-europe-different-relationships-of-european-cultures-with-nature-ecosystem-services-and-biodiversity-under-climate-change/

Dnevni red konferencije možete preuzeti ovdje
Pozivamo vas na razmjenu iskustava.

Plovidbom do Šibenika

Učenica Ana Erak je pod budnim okom svoje mentorice, profesorice Dejane Knežić Primorac, pohvaljena na nagradnom natječaju za najbolju kratku priču KuŠinić. U ožujku 2024. godine, natječaj su raspisali Gradska knjižnica Juraj Šižgorić Šibenik, Međunarodni dječji...