Datum objave: 29. travnja 2024.
Kategorija: Projekti

Aktivnosti učenja i poučavanja sa španjolskom školom IES Aliste

Ovaj tjedan smo domaćini španjolskoj školi IES Aliste u sklopu grupne mobilnosti učenika Erasmus + projekta 2023-ES01-KA121-SCH-000131784.

Tema projekta je kako informacijska tehnologija i umjetna inteligencija može pomoći u očuvanju prirodnih resursa i suživot čovjeka i prirode.

9 učenika i dvije nastavnice u pratnji sudjeluju u radionicama o umjetnoj inteligenciji i izradi chatbota koje se kroz jutro održavaju u Školi. Provedbe radionica aktivno pomažu i naši učenici 3.c i 3.d razreda koji pohađaju fakultativnu nastavu Informatika u multimediji i web dizajnu.

Ostale edukacijske aktivnosti provode se na terenu.

U ponedjeljak smo posjetili Baćinska jezera gdje smo nakon kušanja domaćih proizvoda razgledavali jezera lađom.

U utorak smo s HPD Grabovica uz stručno vodstvo planinarili edukacijskom stazom “Tragom bunkera”.

Srijedu smo proveli u Dubrovniku te posjetili Arboretum Trsteno

Danas smo nakon završne radionice imali zajednički ručak u školskom restoranu.

Poslijepodne smo uživali u ljepotama mora, sunca i vjetra kroz vrlo interesantno i interaktivno jedrenje uz Ploce Sailing

Sutra ćemo posjetiti prezentacijski centar “Adrion – srce planine” gdje ćemo imati prezentaciju o Parku prirode Biokovo.

Odluka o rasporedu održavanja popravnih ispita

Određuje se raspored održavanja popravnog ispita kako slijedi: Matematika (učionica br. 1) 19. kolovoza 2024. - pisani dio ispita u 10,00 sati 20. kolovoza 2024. - usmeni dio ispita u 10,00 sati Geografija (učionica br. 2) 19. kolovoza 2024. - usmeni ispit u 10,00...