„Učenički eTwinning ambasadori” - novi natječaj AMPEU
Autor: Tina Cvijanović, 10. 4. 2016.

Agencija za mobilnost i programe Europske unije uz potporu Ministrarstva znanosti, obrazovanja i sporta prvi put objavljuje natječaj za učenike pod nazivom „Učenički eTwinning ambasadori”. Cilj natječaja je odabrati učenika koji će po uzoru na eTwinning ambasadore surađivati s Nacionalnom službom za podršku te promicati eTwinning i odgovorno korištenje Interneta među vršnjacima.
U skladu s naputkom oglašavamo informacije vezane uz natječaj ...

Poštovane/poštovani,

Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta zaprimilo je obavijest Agencije za mobilnost i programe Europske unije, a vezano uz objavu natječaja „Učenički eTwinning ambasadori”.

Ovim putem Vas molimo da pomognete u promociji natječaja na način da objavite informacije o natječaju, na način koji smatrate prikladnim (npr. oglasna ploča škole ili  mrežne stranice škole).

Naime, Agencija je prvi put objavila ovu vrstu natječaja za učenike. Cilj natječaja je odabrati učenika koji će po uzoru na eTwinning ambasadore surađivati s Nacionalnom službom za podrąku te promicati eTwinning i odgovorno korištenje Interneta među vršnjacima (kolegama u školi/razredu).

Natječajem će se odabrati jedan učenik ambasador čiji uradak najbolje pokazuje što za njega znači pojam odgovornoga digitalnoga građanina i kako on kao tinejđer može pridonijeti po tom pitanju prilikom svakodnevnoga korištenja Interneta i IK tehnologija.

Prijaviti se mogu svi učenici 3. i 4. razreda srednjih škola u Republici Hrvatskoj uz podršku nastavnika-mentora. Krajnji rok za podnošenje prijava je 22. travnja 2016. godine.

Pobjednik natječaja ostvarit će ulogu učenika ambasadora u 2016. godini, a osim njegove posebne eTwinning uloge za područje Hrvatske, ostvarit će pravo na putovanje na godišnju eTwinning konferenciju u Atenu u listopadu 2016. godine u pratnji svog nastavnika.

Prilažmo poveznicu na tekst o natječaju na mrežnim stranicama Agencije za mobilnost i programe Europske unije:

i poveznicu na Pravilnik natječaja za dodatne informacije:

O svim upitima oko provedbe natječaja, molimo Vas da se izravno obratite Agenciji za mobilnost i programe Europske unije, tel. 01 / 555 6495.

S poštovanjem,

Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta
Uprava za odgoj i obrazovanje