CARNetova ICT radionica za nastavnike i stručne suradnike- Modul 5
Autor: Tina Cvijanović, 26. 4. 2015.

23. travnja u našoj školi je za nastavnike i stručne suradnike održana  ICT radionica iz Modula 5 s temom Suradničko učenje i Edmodo. Radionica je dio edukacije za nastavnike koju organizira CARnet, a u sklopu projekta ICT Edu.

Tijekom trosatnog rada sudionici su usvojili znanja i vještine koje je moguće koristiti u nastavi. Edmodo je zapravo suradnički alat koji nudi mogućnosti razmjene ideja, dijeljenje nastavnih sadržaja, poruka, suradnju unutar škole, županijskih stručnih vijeća i slično.

Suradničko učenje je nastavna strategija u kojoj učenje proizlazi iz zajedničkog rada. Ima niz prednosti, a jedna od bitnijih je stvaranje pozitivnijih i tolerantnijih odnosa unutar skupine koja primjenjuje spomenutu strategiju. Metode suradničkog učenja su vršnjačko učenje, metoda specijaliziranih zadataka, brainstorming, metoda rješavanja problema, igranje uloga itd.

Navedeni načini populariziraju suvremeni pristup obrazovanju te izvođenje nastavnog procesa putem obrnutih učionica koje potiču obradu novog gradiva kod kuće kako bi se na nastavnom satu istraživalo, diskutiralo ili uvježbavalo već usvojeno gradivo.

Vidjeli smo sjajan način kako uzdrmati tradicionalni okvir obrazovanja, dodatno personalizirati sadržaj i koristiti modernu tehnologiju u svrhu obrazovanja.

pedagog škole: Marija Kalaba, prof.