Tjedne informacije

« Studeni 2018 »

NATJECANJE MLADEŽI HRVATSKOG CRVENOG KRIŽA
Autor: TINA CVIJANOVIĆ, 17. 3. 2015.

Dana 14. ožujka 2015. u našoj školi je održano gradsko/općinsko natjecanje Mladeži Hrvatskog Cvenog križa.

Sudjelovali su učenici osnovnih i srednjih škola s našega područja.

Natjecanje obuhvaća poznavanje humanih vrjednota i poznavanje pružanja prve pomoći, a vrlo je dobar primjer  zajedničkog djelovanja  škole i lokalne zajednice . Gradsko društvo Crvenog križa je omogućilo u svojim prostorijama i sa svojim volonterima, medicinskim djelatnicima, edukaciju iz prve pomoći, a u školi su učenici educirani iz područja humanih vrjednota.

Teoretska znanja su učenici pokazali putem testova, a praktična znanja i vještine putem vježbi pružanja prve pomoći.

Najuspješnije ekipe iz kategorija podmladak i mladež će sudjelovati na Međužupanijskom natjecanju, 18.4. 2015. u Sinju.

U kategoriji podmladak je to ekipa Osnovne škole Vladimir Nazor, Ploče, a u kategoriji mladeži ekipa naše škole u kojoj su učenice drugog razreda gimnazije.

Natjecanje je proteklo u ugodnom ozračju i korisnim aktivnostima koje potvrđuju vrijednost humanog, međuljudskog pomaganja i suživota.