Dan Škole
Autor: Tina Cvijanović, 22. 4. 2013.

Dana 17. travnja 2013. obilježili smo Dan naše škole. Toga dana 1704. kršten je Antun Miošić koji se 10. ožujka 1720. u redovničkom pozivu nazvao Andrijom, a čije ime mi ponosno nosimo.

Bilo je zanimljivo, poučno i zabavno.

Više o svemu pročitajte u nastavku..

SLIKE POGLEDAJTE NA WWW.PLOCE.HR

Fra Andrija Kačić Miošić nas je zadužio svojim životom i djelom da pronosimo vrijednosti života i postojanja na koji nas je pozvao.

Dan nam je počeo okupljanjem u školi prije osam sati. Nakon dogovora, a prema unaprijed pripremljenom rasporedu učenici i profesori su pošli na  osmišljene radionice, predavanja i prigodna tematska druženja u školi i izvan nje.

Ove godine smo odlučili biti otvoreniji prema svome gradu. Pošli smo ususret svojim sugrađanima, prijateljima i suradnicima.

Svima nam je bio zajednički cilj: mladim ljudima kojih je u našoj školi ove godine 513, dati što više motiva,  poticaja, znanja i vještina koje će im trebati u budućem životu.

Drago nam je što su  ustanove  našega grada  bile otvorene  i na taj način uveličale naše slavlje.

Svaka aktivnost  je obilježena vrijednostima koje je  fra Andrija nesebično darivao  čovjekoljubljem i narodnim prosvjetiteljstvom.

Tako su u školi organizirane  brojne radionice i kvizovi o njegovom životu i djelu. Učenici su čitali svoje radove na temu humanosti, strpljivosti i mudrog poimanja života.

Osmišljene su i  radionice na teme: Ja sam za ples, Bonton, Origami, Internet  te parlaonice o video-nadzoru i sigurnosti u prometu.

Imali smo gosta iz Policijske postaje Ploče koji već tradicionalno svake godine prenosi našim učenicima svoja iskustva i savjete o sigurnosti u prometu.

U predvorju škole izloženi su radovi naših učenika iz skupina Mladi kreativci i Mladi fizičari.

Izložba je koncipirana na razini korelacije različitih predmeta i uistinu je inspirativna. Tako je fizika u korelaciji s pjesništvom, a likovna umjetnost s glazbom.

U svakoj ustanovi gdje su bili najprije bi se upoznali s radom te ustanove, a potom bi sudjelovali u tematskom predavanju ili radionici koje su pripremili djelatnici  ustanove.

Tako su u Centru za socijalnu skrb  slušali o kvalitetnoj komunikaciji,

u Crvenom križu  liječnik-suradnik je govorio o zdravom životu, štetnosti pušenja i potrebi njegovanja dobrih životnih navika.

U Udruzi Radost uz radosno druženje bilo je govora o empatiji te razumijevanju i tuđih,a ne samo svojih potreba.

U Udruzi Vita smo sudjelovali u kreativnoj radionici Uradi sam.

Gradska knjižnica je također bila naš suradnik. Uz njihove djelatnike i članove eko udruge Lijepa naša, predsjednica Udruge govorila je  o očuvanju okoliša i ekološkoj osviještenosti općenito.

I na kraju valja spomenuti još jedno druženje. Mali glazbenici našega grada, učenici  glazbene škole su u svojim prostorijama za svoje velike prijatelje priredili klavirski koncert .

Drugi dio slavljeničkih događanja bio je u Športskoj dvorani. Najprije smo slušali pjevače karaoka, a potom pogledali dvije revijalne utakmice. Nogometni susret prijepodnevne i popodnevne smjene bio je izjednačenog rezultata, a košarkaška utakmica naših djevojaka je također bila vrlo izjednačena.

Bodrenja nije manjkalo i na koncu svega možemo izraziti zadovoljstvo pripremom i provedbom svih događanja te vrlo odgovornim sudjelovanjem naših učenika u  navedenim  aktivnostima.

SLIKE POGLEDAJTE NA STRANICI NAŠEG GRADA