« Svibanj 2018 »

Projekt "Najljepši školski vrt"
Autor: TINA CVIJANOVIĆ, 27. 4. 2018.

Naša škola prijavila se na natječaj za projekt Najljepši školski vrtovi za 2018. godinu kojeg provode Hrvatska radiotelevizija i Ministarstvo znanosti i obrazovanja ...

Školske vrtove svaka škola oblikuje prema svojim mogućnostima i u skladu s klimatskim i drugim uvjetima, a kako bi se pri tome pokušalo očuvati bogatstvo i biološku raznolikost Hrvatske te autohtono bilje pojedinog podneblja.
Vođeni željom kako za estetsku tako i edukativnu vrijednost našeg školskog vrta, ekološka sekcija Učeničke zadruge Ploče započela je s proljetnim radovima u vrtu, pripremama gredica s ljekovitim i začinskim biljem, uređenjem travnjaka te sađenjem trajnica i sezonskog cvijeća. U suradnji s kreativnom sekcijom Učeničke zadruge u izradi je hotel za kukce koji će također ukrašavati naš školski vrt. U pripremi su i edukativni materijali o biljkama i kukcima našeg vrta koji će posjetiteljima vrta biti dostupni kroz različite digitalne alate.