« Kolovoz 2018 »

PROMOCIJA I JAČANJE STRUKOVNIH KOMPETENCIJA ZA TURIZAM I U NAŠOJ ŠKOLI
Autor: TINA CVIJANOVIĆ, 3. 4. 2018.

Ministarstvo turizma RH objavilo je javni poziv srednjim strukovnim i umjetničkim školama za promociju i  jačanje kompetencija strukovnih zanimanja kroz izradu projekta za turizam na koji smo se prijavili. Među odabranima koji su sudjelovali  u suradnji s nekom drugom srednjom školom ili samostalno, našli smo se i mi.

Potpore se dodjeljuju projektima koji promoviraju novi turistički proizvod temeljen na povezivanju javnog, civilnog, privatnog sektora i znanosti.
Među rijetkima čiji su projekti samostalno kreirani,  naša škola osmislila je  manifestaciju pod nazivom Dani neretvanske spize koja je planirana trodnevnim aktivnostima uz Dan grada Ploča.
Kroz brojne aktivnosti učenici će stjecati znanja i vještine pripreme jela tradicionalne neretvanske kuhinje, prenositi svoja znanja osnovnoškolcima i poticati njihovo zanimanje za turizam i ugostiteljstvo.
Centralni događaj u sklopu manifestacije bit će Festival gastronomije Neretve na kojem će se našim sugrađanima i ostalim posjetiteljima predstaviti gastronomska tradicija našega kraja.
Uz dobru suradnju s našim gradom i ostalim dionicima sigurni smo u uspjeh i pozitivan ishod svih planiranih aktivnosti. Radni sastanci i dogovori slijede.
Veselimo se realizaciji ovoga projekta!